Facebook

Newsletter

MikeTM Benexia®

Doporučujeme » MikeTM Benexia®

Chia Benexia® to jsou nejobsažnější semínka na světě. Chia v jazyce Mayů znamená sílu, jak Aztéky, tak Mayi byla využívána jako rychlý zdroj energie. Byla ale zároveň natolik vzácná, že se jí používalo i jako platidla. Později kolonizátoři místo ní zaseli tradiční evropské obilí a Chia téměř zmizela ze světa. Díky argentinskému projektu na její záchranu se však podařilo Chiu zachránit pro lidstvo a Vám se tak dostává do rukou produkt, který svým významem výrazně posunul hranice pro dosažení optimálního zdraví v každém věku.
Mike Benexia v roce 2009 splnila přísné standardy pro udělení statutu Novel Food. Za Novel Food se považuje potravina, která se dosud významně nepoužívala pro konzumaci člověkem v rámci EU. Po složitém schvalovacím procesu kompetentními orgány EU (organizace EFSA) je po doložení bezpečnosti schválena a musí splnit řadu přísných parametrů, především prokázaný přínos pro lidské zdraví. Chia Benexia® z Argentiny a Bolívie (pěstovaná ve standardu správné zemědělské praxe - GLOBALG.A.P.) je tak jediný zdroj semínek Chia, který je schválen jako Novel Food!
MikeTM Benexia®, to jsou ta nejobsažnější semínka na světě. Je to nejbohatší zdroj omega 3. Dále obsahují vlákninu, minerály, vitamíny a antioxidanty. Forma i obsah nás tak přímo vybízí ke každodenní konzumaci a udělat tak krok ke zlepšení celkového zdraví. Jeden sáček (10 g) / odměrka (15 ml) MikeTM Benexia® obsahuje 100 % doporučené denní dávky omega 3 nenasycených mastných kyselin (ve vyváženém poměru 3:1 - omega 3 : omega 6), které přispívají k rozvoji mozku, udržují normální koncentraci triglyceridů v krvi a udržují normální krevní tlak.
MikeTM Benexia® jako součást zdravé a vyvážené stravy obsahuje vysoký podíl vlákniny která má blahodárný vliv na trávení a vápníku pro udržení zdravých kostí, zubů a funkci svalů. Obsažený zinek je důležitý pro normální funkci imunitního systému, ochranu DNA, bílkovin a lipidů před oxidací, železo pro tvorbu červených krvinek a hemoglobinu, funkci imunitního systému a kognitivní funkce, hořčík má vliv na energetický metabolismus a přenos neuronů, fosfor má vliv na funkci buněčných membrán a udržování zdravých kostí a zubů a konečně niacin (vit. B3) má vliv na energetický metabolismus a normální funkci nervového systému a kůže*. (*zdravotní tvrzení platná při minimálně 15% DDD)

Jak ji užívat, aneb MikeTM Benexia® 100 × jinak:

MikeTM Benexia®, to jsou ta nejobsažnější semínka na světě. Je to nejbohatší zdroj omega 3. Dále obsahují vlákninu, minerály, vitamíny a antioxidanty. Forma i obsah nás tak přímo vybízí ke každodenní konzumaci a udělat tak krok ke zlepšení celkového zdraví. Zde je několik tipů, jak semínka MikeTM BenexiaTM využít. Obecně však můžeme říct, že je můžeme použít do téměř jakéhokoliv jídla a jen vaše fantazie je limit.
Nejjednodušším způsobem užití je smíchání semínek s vodou a užití tak doporučené denní dávky v podobě hydratačního nápoje (vsypejte 10 g semínek do sklenice vody a po cca 3 minutách promíchejte a vypijte - než začnou semínka Benexia® gelovatět). Další možnosti použití jsou potom v podstatě dvojí - nasypání semínek do jakéhokoliv hotového jídla ze studené, tak i teplé kuchyně (výborně se hodí do jogurtu, müsli, salát) nebo použití Chia gelu jako přírodního zahušťovadla při přípravě teplé kuchyně nebo jako náhradu až 1/3 tuku ve složení. Velkým přínosem Mike Benexia je také schopnost snižování glykemického indexu potraviny, schopnost hydratace a také to, že semínka Benexie neobsahují lepek, tak se také výborné hodí pro přípravu normálního nebo bezlepkového chleba.

MikeTM Benexia® - seznámení s produktem

Článek použit: www.benexia.cz